Ozvláštněte letošní Vánoce. Pořiďte si vánoční figurky

Praktický čánek o dekoracích na vánoce

Když se řekne slovo Vánoce, každý si hned představí celou řadu různých věcí. Někdo myslí primárně na nutnost úklidu, další zase na tolik oblíbené vánoční zvyky. Co se jistě vybaví každému, to je i snaha o to, aby náš interiér i exteriér vypadal skutečně k světu a byl náležitě nazdoben. K tomu poslouží vánoční dekorace, konkrétně potom vánoční osvětlení. Jaké jsou možnosti a co konkrétně lze vybrat? Podívejme se společně na to, jaké jsou možnosti.

Do interiéru i exteriéru

Podíváme-li se na vánoční dekorace 2014, hrály velkou roli varianty jak do interiéru, tak i do exteriéru. Letošní rok se samozřejmě nic nezmění a tak můžeme očekávat, že vánoční dekorace prodej bude realizován v obou těchto oblastech. V první řadě se tedy podívejme na osvětlení interiérové. To se může hodit nejenom na náš vánoční stromeček, ale můžete daným osvětlením ozdobit třeba i okna, nebo řadu dalších součástí ve vašem bytě. Hodí se například mi na různé dekorační živé větvičky, které umístíte do vázy.

Oproti interiérové variantě můžete tu exteriérovou samozřejmě umístit ven. To proto, že je kladen důraz na její větší odolnost vůči různým povětrnostním vlivům, stejně jako vlhkosti. Samozřejmě všechny tyto informace obsahuje i vánoční dekorace návod, kde je přímo psáno, že s použitím v exteriéru není žádný problém. Pokud jsou místa, kam se hodí nejvíce, může to být třeba váš balkon, obvod vaší střechy, ale i zahrada. Jelikož dnes lze pořídit vánoční dekorace levně, není problém se bát ani cenového hlediska.

Jaké existují konkrétní designy?

Mnoho lidí si pod vánočním osvětlením představí obyčejné žárovičky v rozličných barvách. Ty stále patří mezi klasiku. Neznamená to však, že by se vánoční dekorace eshop nabízel jenom tuto možnost. Dnes jsou k dispozici i mnohem zajímavější varianty. Začneme třeba u možností, které nám dává vánoční osvětlení exteriérové. Zde je možno vsadit třeba na zajímavé svítící rampouchy, které se mohou umístit pod oblast střechy. Ven se ale může hodit také vánoční svítící sob. Již hotová svítící dekorace pro vaši zahradu. Mezi oblíbené vánoční světelné dekorace však patří i LED závěs, který si také zaručeně najde místo na fasádě vašeho domu, nebo na vašem balkoně. Plánujete-li využívat dekorace na Vánoce také v interiéru, i zde jsou pro vás připraveny různé možnosti. Hitem posledních let jsou elegantně vypadající svítící hvězdičky. Díky nim jsou kouzelné vánoce doslova zaručeny. Podobně zajímavě na první pohled vyhlížejí již běžnější žárovičky, které mají tvar svíčky. Ty jsou ideální ve spojení s vaším vánočním stromem.

Nebojte se popustit uzdu fantazii

Nejrůznější vánoční světla v podobě figurek jsou k dostání v mnoha variantách a určitě je ocení nejen Vaše děti. Interiér, zahradu, balkón i terasu krásně ozdobí a hřejivou sváteční atmosféru navodí kromě sobů také tučňáci, medvědi nebo sněhuláci vydávající teple nebo studeně bílé světlo. Elegantní klasikou, která nikdy nezklame, jsou svítící vánoční stromy různých velikostí, hvězdy, koule nebo třeba metr vysoký akrylový kužel.

Jakou barvu? Libovolnou

Možnosti v podobě vánočního osvětlení tedy máme zmapováno. Víme, jaké existují jak vánoční venkovní dekorace, tak ty interiérové. Pokud je něco, na co byste neměli při výběru zapomínat, je to zcela určitě barevný vzhled. Klasickou, kterou vánoční svítící dekorace nabídnout, je barva bílá, popřípadě také žlutá. Ta velmi dobře vypadá jak v interiéru, tak i exteriéru. K Vánocům se ale velmi dobře hodí třeba barva červená, stejně jako nic nezkazíte ani modrým provedení. Ani zde nezapomínejte na to, že volená barevná kombinace by měla především korespondovat s celkovým barevným nádechem ostatních dekorací. A pokud si nejste jisti, je tu ještě jedno zajímavé řešení. Můžete volit vánoční osvětlení takové, které se skládá z několika barevných žároviček, které mohou dokonce i měnit své barvy. I to je zajímavá cesta.


Doporučujeme

Kvalitní dekorace na vánoce od kokiskashop.cz

Vánoční LED osvětlení Garth 9m
studeně bílé, 100 diod

Toto LED osvětlení je vodotěsné a odolné proti nárazům.

Vánoční dekorace - Akrylový
sněhulák - studeně bílá

Vyzdobte si domov zářícími hvězdami a prožijte kouzelné Vánoce.

Umělý vánoční stromek
se šiškami - 150 cm

Sněhulák se výbornou dekorací pro navození vánoční atmosféry.