Stromky a věnce patří mezi oblíbené dekorace každých Vánoc

Praktický čánek o dekoracích na vánoce

Také jsou pro vás Vánoce symbolem nejenom zvyků a dávání dárků, ale také několika povinností? Pokud ano, patří mezi jednu z hlavních rozhodně nutnost vánočního úklidu. Pokud už začínáte několik týdnů předem, jistě patříte mezi ty hospodyňky, které chtějí mít celý byt dokonalý. Druhou fází úklidu je samozřejmě i nazdobení bytu. Zde jsou skvělou volbou vánoční dekorace. Nemusí to být nutně jenom osvětlení a figurky. Základem je použití stromků a věnců. To byly oblíbené vánoční dekorace v roce 2018, stejně jako roky předtím. Je jasné, že budou hitem i letos. Podívejme se proto na možnosti využití.

Základem jsou stromky

Dnes je stále více rodin, které využívají raději umělý vánoční stromek, než ten živý. Je to dáno nejenom jeho praktickými vlastnostmi, ale i jeho velmi povedeným vzhledem. Podíváme-li se na možnosti konkrétněji, nemusí být vždy jenom hlavní náhradou. Může být také skvělým doplňkem třeba na komodu, nebo polici. Poté už ho stačí jenom jednoduše nazdobit, k čemuž poslouží naše návody na použití vánočních dekorací. Pokud je něco, co je naprostým základem, jsou to samozřejmě světýlka a různé ozdoby. Hitem Vánoc jsou jak klasické kouličky, tak to samozřejmě mohou být také neméně oblíbené slaměné ozdoby.

Vánoční stromky však mohou být skutečně i dekorací samostatnou. V takovém případě doporučujeme varianty větší, nejlépe v životních velikostech. Ty následně živou variantu nahradí dokonale. Jsou navíc cestou, jak pořídit vánoční dekorace levně. Zvláště s ohledem na to, že stromek této varianty vydrží několik let.

Speciální nabídkou jsou svítící vánoční stromy v různých velikostech, provedeních a s různými vánočními světelnými efekty. Vyhnete se s nimi padajícímu jehličí a umístit je můžete jako krásnou vánoční světelnou dekoraci v interiéru i v exteriéru – třeba na zahradu. V současné době jsou samozřejmě nejlepší volbou ty s LED diodami, o jejichž výhodách toho již bylo mnoho napsáno.

Jak využít vánoční věnce?

Druhým nejoblíbenějším typem dekorací jsou samozřejmě vánoční věnce. I ty si dnes jenom málokdo vyrábí, jelikož je můžeme velmi jednoduše koupit. Stačí najít ten správný e-shop nabízející vánoční dekorace. Co je hlavní výhodou daného řešení, to je určitě variabilita využití. Pokud se podíváme konkrétně, můžeme daný věnec využít třeba jako dekoraci na náš stůl. V tomto případě rozhodně nezklame třeba varianta, ve které jsou již zabudovány i LED diody. Ty dokonale imitují reálné svíčky. Dokážou však svítit neustále, stejně jako jsou bezpečné.

Není to ale jediné možné využití vánočních věnců. Dnes je můžeme pověsit také na naše dveře, a to jak vchodové do našeho domu, tak i bytu. I to patří mezi druhé nejčastější využití právě věnců jako takových. Zapomínat následně nesmíme ani na možnost pověsit ho také do našich oken. Zde stačí praktická nejlépe červená stuha a vytvoříme vánoční světelné dekorace, které skutečně vypadají, jako by byly vytvořeny z reálného jehličí. Tím ale možnosti, jak dekorace na Vánoce využít, také nekončí.

Potěší také girlanda

O co konkrétně se jedná? Pokud jste v tomto segmentu nováčkem, jde o zajímavý řetěz, který můžeme také zařadit mezi vánoční svítící dekorace. Nejedná se však o klasiku, ale o řetěz vytvořený z imitace jehličí. Díky tomu navodíte ve vašem domě opět onu potřebnou vánoční atmosféru, kterou mu dodá kombinace této zeleně a příjemně svítících LED svíček. Ideální je, pokud je tato varianta umístěna třeba na komodě, nebo na jiné volné skříňce. I zde oceníte praktičnost spojenou s tím, že neopadává jehličí. A co říci o všech variantách závěrem? Že díky letošnímu nákupu je můžete používat i několik dalších následujících let.


Doporučujeme

Kvalitní dekorace na Vánoce od kokiskashop.cz

Vánoční LED osvětlení Garth 9m
studeně bílé, 100 diod

Toto LED osvětlení je vodotěsné a odolné proti nárazům.

Vánoční dekorace - Akrylový
sněhulák - studeně bílá

Sněhulák se výbornou dekorací pro navození vánoční atmosféry.

Umělý vánoční stromek
se šiškami - 150 cm

Umělý vánoční stromek ozdobený jedlovými šiškami je k nerozeznání od živého stromku.